MOTO STOP EĞİTİMLERİ
MOTO STOP EĞİTİMLERİ

Moto Stop Gaziantep ekibi olarak ilk ileri sürüş eğitimimizi 15-16 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştirdik. Davetlimiz olarak Gaziantep’e gelen Sarper Sesli, müşterilerimize başlangıç ve 2. seviye ileri sürüş eğitimi verdi.

Oldukça hareketli ve eğlenceli geçen eğitimlerde katılımcılara, ilk gün trafikte sürüş, grup halinde sürerken sollama, kör virajlarda konum alma, acil durumlarda kask çıkarma ve duran motoru dengede tutma gibi teorik ve pratik eğitimlerden sonra sürüş eğitimi verildi. Sürüş eğitiminde ise slalom, viraj kontrolü, frenleme  gibi sürüş eğitimleri verildi. Bütün bunların yanında denge bilincini artırmak için giden motorda ayağa kalkma ve Lady Sit adındaki giden motosiklette yan oturuş gibi pozisyonlar öğretildi.

Eğitmenimiz olan Sarper Sesli, BMW Rider Academy’nin Türkiye ayağının kurucusu ve eski yönetmeni idi. Şu anda Afrika ve Güney Amerika gibi bölgelerde motosiklet turları düzenleyen Sarper Bey, eğitimler boyunca herkes ile birebir yakınlık gösterdi ve ilgilendi. Kendisini www.sarpersesli.com adresinden daha yakından tanıyabilirsiniz.